Root NationИгреВести о играмаНа Валорант Винтер Цупу одређена је Валорант екипа Украјине за 2024. годину

На Валорант Винтер Цупу одређена је Валорант екипа Украјине за 2024. годину

-

Тим ко3аку освојио је Валорант Винтер Цуп 2024 поверед би Lenovo Легија и репрезентација Украјине из Валоранта за 2024. годину. Како је саопштено у прес служби Lenovo, одржано је званично првенство уз подршку еСпорт федерације Украјине УЕСФ, компаније Lenovo и оператер турнира Гамеинсиде.

Валорант Винтер Цуп 2024 поверед би Lenovo Легија

Победу на турниру однела је екипа ко3аку. Она је од Валоранта изборила статус званичне репрезентације Украјине у плеј-офу, где се за титулу шампиона такмичила са још три тима који су победили на квалификационим турнирима – евоплаи, сила4и и фуллфоцусс. Поред тога, још 5 екипа које су заузеле 8-10 места током квалификација борило се за 2-4 места.

Такмичење је било прилично великог обима. Како напомињу у компанији Lenovo, на турниру је учествовало укупно 55 екипа играча из целе Украјине, а укупан наградни фонд Валорант Винтер Цуп 2024 био је 100 УАХ.

Валорант зимски куп 2024

Поред тога, у оквиру турнира, не само да је одређена репрезентација, већ је одржано и такмичење у лицима у заједници, које је одржано по први пут. Тако компанија Lenovo подстиче младе стримере да постану део заједнице Валорант у Украјини и наставе да развијају овај правац. Утакмице турнира Валорант Винтер Цуп преносило је 15 званичних извођача из заједнице, који су изабрани међу свима који су вољни да прате такмичење. Узгред, сви су добили попуст од 10% на куповину било ког лаптопа из гаминг линије Lenovo Легион. Стример Иџаивна је понела титулу победника жреба - освојила је моћан лаптоп за игре Lenovo Легион витак 5.

Lenovo Легион витак 5

Валорант Винтер Цуп је организовала компанија Lenovo заједно са главним порталом е-спорта Украјине и најстаријим украјинским оператером турнира — Гамеинсиде.уа. Компанија Lenovo је познат по својој линији моћних уређаја за професионално играње игара Lenovo Легион, и активно подржава развој заједнице Валорант у Украјини и одржава такво првенство другу годину заредом.